Servis Aracı Şoförü Seviye-3 Sertifika Başvurusu Nereden Yapılır?

Servis Aracı Şoförü Seviye-3 Sertifika Başvurusu Nereden Yapılır? Hakkında bilgi almak için bizleri takip ediniz.

Güvenilir Belgelendirmenin Adresi

Poly Cert firması adil ve güvenilir yöntemleri esas alarak sınav ve belgelendirme hizmeti veren bir kuruluştur. Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Mesleki yeterlilik belgesi bazı sektörleri icra edebilmek için zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu hale gelen mesleklerde çalışmak veya yer alabilmek için mesleki yeterlilik belgesinin alınması zorunlu tutulmuştur. Mesleki yeterlilik belgesi aslında bir tür sertifikadır. Mesleki yeterlilik belgesini teorik ve performans sınavları sonrası değerlendirme sonucuna göre başarılı olmanız halinde almaya hak kazanırsınız. Ayrıca aldığınız bu sertifikanın MYK tarafından onaylanmış olması gerekir. Onaylanmaması halinde geçersiz sayılacaktır.

Herkes isteği üzerine mesleki yeterlilik belgesi almak için başvuru yapabilir. Ancak 18 yaş altı bireylerin veli iznini alıp ilgili alanlara iletmesi gerekmektedir. Bu belge bir yandan da bireyin icra ettiği meslekteki bilgi, başarı, tecrübe ve yetkinliğini kanıtlamak için en iyi yöntemdir.

Servis Aracı Şoförü Seviye-3 Sertifika Başvurusu Nereden Yapılır? Hakkında bilgi almak web sayfamızı ziyaret ediniz.

Şu an ki kanunlara göre bazı meslek gruplarında tehlike arz eden mesleklerde özellikle hiçbir şekilde yeterlilik belgesi bulunmayan işçiler kesinlikle kabul edilmeyecektir. Aslında bu zorunluluk insanlar için hayati derecede önemli ve gereklidir. Çünkü bazı meslek grupları gerçekten fazlasıyla bilgi, beceri ve yetenek gerektirmektedir. Bu sebeplerden dolayı yeterlilik belgesinin zorunlu olması, işçinin can güvenliği, sağlığı vb. Durumlardan dolayı büyük önem arz etmektedir.

Zorunlu olarak mesleki yeterlilik belgesi gerektiren işletme elektrik bakımcısı, kaynak operatörü, inşaat işçisi, inşaat boyacısı, elektrik pano montajcısı, köprülü vinç operatörü, iskele kurulum elemanı, endüstriyel boya montajcısı, duvarcı, çelik kaynakçısı, boyama operatörü, betoncu, betonarme demircisi, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, alçı levha uygulayıcısı, ahşap kalıpçı vb. Mesleklerdir. Bu mesleklerde çalışmak isteyenler kesinlikle mesleki yeterlilik belgesine ihtiyaç duyarlar. Bu belgeyi almak için sizleri Poly Cert firmasını ziyaret etmenizden mutluluk duyarız.

Belgelendirme İçin Gereken Başvuru Evrakları

  • Kimlik fotokopisi
  • Belgelendirme talep formu (ıslak imzalı olarak POLY CERT’e iletilecektir.)
  • Sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • Belge kullanım sözleşmesi

Servis Aracı Şoförü Seviye-3 Sertifika Başvurusu Nereden Yapılır? Hakkında bilgi almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Bizleri sosyal medyadan takip ediniz.