Servis Aracı Şoförü-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi

Servis Aracı Şoförü-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında sorularınız için bizleri takip edebilirsiniz.

Poly Cert firması adil ve güvenilir yöntemleri esas alarak sınav ve belgelendirme hizmeti veren bir kuruluştur. Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Mesleki yeterlilik belgesi bazı sektörleri icra edebilmek için zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu hale gelen mesleklerde çalışmak veya yer alabilmek için mesleki yeterlilik belgesinin alınması zorunlu tutulmuştur. Mesleki yeterlilik belgesi aslında bir tür sertifikadır. Mesleki yeterlilik belgesini teorik ve performans sınavları sonrası değerlendirme sonucuna göre başarılı olmanız halinde almaya hak kazanırsınız. Ayrıca aldığınız bu sertifikanın MYK tarafından onaylanmış olması gerekir. Onaylanmaması halinde geçersiz sayılacaktır.

Herkes isteği üzerine mesleki yeterlilik belgesi almak için başvuru yapabilir. Ancak 18 yaş altı bireylerin veli iznini alıp ilgili alanlara iletmesi gerekmektedir. Bu belge bir yandan da bireyin icra ettiği meslekteki bilgi, başarı, tecrübe ve yetkinliğini kanıtlamak için en iyi yöntemdir.

Servis Aracı Şoförü-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Konusu hakkında en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri’ne yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mesleki yeterlilik belgesinin verilme amacından biri de kişinin bu işi yapıp yapamayacağını en hızlı ve kolay şekilde anlamaktır.

Mesleki yeterlilik belgesini almak için teorik ve performans sınavları sonrası 4 ila 6 gün beklemek gerekecektir. Bu belgeleri almaya hak kazananlar MYK’ye bildirilir ve bu süre zarfında belgeler belgelendirme kuruluşuna teslim edilir. Sonrasında ise bu belgeyi teslim almanız gerekecektir.

Teorik sınavda alınan mesleğe ait sınavlar önceki formatlarla benzer olmakta ve benzer sorular sorulmaktadır. Her meslekte ise mutlaka, iş sağlığı ve güvenliği konularından sorular sorulmaktadır.

En son yapılan düzenlemelerle birlikte ilgili mesleklerde çalışmak isteyen adaylar mesleki yeterlilik belgesi yani yetki belgesi bulunmaması halinde ilgili işlerde çalışamayacaklardır. Ayrıca mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan bireyleri çalıştıran firmalar için de idari para cezası kesilebilecektir.

Servis Aracı Şoförü-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.