Seramik Karo Kaplamacısı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi?

Seramik Karo Kaplamacısı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi?

SERAMİK KARO KAPLAMACISI MESLEKİ YETERLİLİK (MYK) BELGESİ
CTR, Seramik Karo Kaplamacısı mesleki yeterlilik belgesi kapsamında sınav ve belgelendirme yapmak üzere YB-0097 yetki numarası ile 16.10.2017 tarihinde MYK tarafından yetkili belgelendirme kuruluşu olarak onaylanmıştır.

CTR Mesleki Yeterlilik Merkezi, Seramik Karo Kaplamacısı mesleki yeterlilik belgesi (MYK belgesi) sınav ve belgelendirme faaliyetlerini Ankara merkez ve İstanbul şubesi ile tüm Türkiye’de yürütmektedir.

SERAMİK KARO KAPLAMACISI BELGELENDİRME PROGRAMI
Seramik Karo Kaplamacısı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili belge geçerlilik süresi, gözetim, belge yenileme, sınav türleri ve süreleri, sınav hakları, belgenin iptal edilmesi veya askıya alınması, kapsam, referans dokümanlar, yeterliliklerin birim bazında birleştirilerek belgelendirilmesi gibi konularla ilgili detaylı bilgiler Seramik Karo Kaplamacısı Belgelendirme Programı dokümanında yer almaktadır.

Belgenin Yenilenmesi Belgenin iptalini gerektirecek bir durumun oluşmaması ve belge geçerlilik süresi boyunca kişi ile ilgili belgelendirme kuruluşuna performansa ilişkin şikâyet gelmemiş olması durumunda belgeli kişi fiili olarak toplam 18 ay çalıştığını belgelendirdiğinde, belgenin süresi 5 yıl daha uzatılır. Fiilen çalıştığını belgeleyemeyen kişiler, uygulama sınavına alınır ve başarılı olan adayların belgesi 5 yıl daha uzatılır. Uzatma süresi bittikten sonra (ilk sınavın yapıldığı tarihten 10 yıl sonra) teorik ve uygulamalı sınav yapılır.

Seramik Karo Kaplamacısı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi? hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.