Seramik Karo Kaplamacısı mesleki yeterlilik belgesi seviyeleri nelerdir?

Seramik Karo Kaplamacısı mesleki yeterlilik belgesi seviyeleri nelerdir?

Öncelikle Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 17UY0332-4 Emlak Danışmanı (Seviye 4) ve 17UY0333-5 Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5) kapsamlarından hangisine başvuru yapacağınızı belirleyiniz.

• İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin, sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı mesleki yeterlilik belgelerinden birine,

• Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerekir.

İnşaat sektöründe yayınlanan ve sektörden gelen talepler doğrultusunda MYK Çalışma Grubu tarafından güncellenen “12UY0051-3 Seramik Karo Kaplamacısı (Seviye 3)” Ulusal Yeterliliği, İnşaat Sektör Komitesi tarafından incelenmiş ve MYK Yönetim Kurulunun 07.02.2018 tarihli ve 2018/22 sayılı kararı ile onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Teorik ve uygulama sınavının her ikisinden de başarılı olma şartı aranır. Sınavların herhangi bir bölümünden başarısız olan kişi bir yıl içinde başarısız olduğu bölümden yeniden sınava girebilir. Bir yıl içerisinde bu hakkını kullanmadığı takdirde yeniden her iki sınava da girmek zorundadır. Bölümlerin herhangi birinden iki defa başarısız olan kişilerin tekrar sınava girebilmesi için sınavda başarısız olduğu bölüm/konularla ilgili eğitim alması zorunludur.

Seramik Karo Kaplamacısı mesleki yeterlilik belgesi seviyeleri nelerdir? hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.