Satış Danışmanı-Seviye 4 Belgesi Standartları

Satış Danışmanı-Seviye 4 Belgesi Standartları öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Ürünlerin müşteriye sunumunu, hizmet veya ürününü sorunlarını planlamasını ve memnuniyetini sağlayan çalışmalarla ilgilenen personele satış danışmanı denir. Satış danışmanı firmaların pazarlama ve satış bölümünde çalışan müşteri ile birebir görüşmeler yapan problemleri veya soruları ile ilgilen personele verilen addır. Satış personeli markayı da temsil ettiği için çok önemlidir. Her firmanın bir pazarlama planı vardır. Planların uygulamaya geçmesi çok önemli bir ihtiyaçtır.

Sipariş takibini yapar

Satış yapıldıktan sonra destek hizmeti olarak satış danışmanı olarak ilgilenir.

Kullanıcıların ihtiyaçlarını analiz edip yönlendirir.

Verilen hizmetin tüketiciye ulaşmasını sağlar.

Sonuç olarak satış danışmanı, şirkete kar sağlayan ürün ve hizmet satışlarını yöneten nihai kişidir. Tecrübeli, donanımlı ve etkili iletişime sahip biri olması gerekir. Bu yöndeki becerilerini geliştiren satış danışmanları hedefine ulaşabilir.

Satış Danışmanı-Seviye 4 Belgesi Standartları

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki verilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuz onaylanınca belirli eğitimlere tabii tutuluyorsunuz. Eğitimden sonra sınava giriyorsunuz. Belge açıklanma vakti geldiğinde Mesleki Yeterlilik Web Portalı ya da E-Devlet üzerinden belge durumunuza bakabilirsiniz. Bu bölüm dahilinde her türlü belge, sınav, soruşturma, soru için iletişim odağı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarıdır. Belgeyi almaya hak kazandıysanız Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşundan belgenizi alabilirsiniz. Belgeyi almaya hak kazanamadıysanız ya eğitimi aldığınız kuruluşta bir sorun vardır ya da eğitime düzenli katılmayıp gerekenleri uygun bir şekilde sağlamadınız. Bu gibi durumlarda belgeyi almaya hak kazanamayabilirsiniz. Bundan dolayı sağlam ve güvenilir firma olarak bizi tercih etmeniz sizin kârınıza olacaktır. Zorunlu olarak mesleki yeterlilik belgesi gerektiren işletme elektrik bakımcısı, kaynak operatörü, inşaat işçisi, inşaat boyacısı, elektrik pano montajcısı, köprülü vinç operatörü, iskele kurulum elemanı, endüstriyel boya montajcısı, duvarcı, çelik kaynakçısı, boyama operatörü, betoncu, betonarme demircisi, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, alçı levha uygulayıcısı, ahşap kalıpçı vb. Mesleklerdir. Bu mesleklerde çalışmak isteyenler kesinlikle mesleki yeterlilik belgesine ihtiyaç duyarlar. Bu belgeyi almak için sizleri Poly Cert firmasını ziyaret etmenizden mutluluk duyarız

Satış Danışmanı-Seviye 4 Belgesi Standartları Hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.