Satış Danışmanı-Seviye 3 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır

Satış Danışmanı-Seviye 3 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Ürünlerin müşteriye sunumunu, hizmet veya ürününü sorunlarını planlamasını ve memnuniyetini sağlayan çalışmalarla ilgilenen personele satış danışmanı denir. Satış danışmanı firmaların pazarlama ve satış bölümünde çalışan müşteri ile birebir görüşmeler yapan problemleri veya soruları ile ilgilen personele verilen addır. Satış personeli markayı da temsil ettiği için çok önemlidir. Her firmanın bir pazarlama planı vardır. Planların uygulamaya geçmesi çok önemli bir ihtiyaçtır.

Sipariş takibini yapar

Satış yapıldıktan sonra destek hizmeti olarak satış danışmanı olarak ilgilenir.

Kullanıcıların ihtiyaçlarını analiz edip yönlendirir.

Verilen hizmetin tüketiciye ulaşmasını sağlar.

Sonuç olarak satış danışmanı, şirkete kar sağlayan ürün ve hizmet satışlarını yöneten nihai kişidir. Tecrübeli, donanımlı ve etkili iletişime sahip biri olması gerekir. Bu yöndeki becerilerini geliştiren satış danışmanları hedefine ulaşabilir.

Online olarak alabileceğiniz ve bitirdiğinizde üniversite onaylı, ıslak imzalı sertifikalı Satış ve Satış Yönetimi eğitimini belgenizi bizimle iletişime geçip alabilirsiniz.

Bu yeterliliğe sahip kişiler iş ortamında iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çevre korumayı açıklar aynı zamanda satış yapar ve satış yapıldıktan sonra hizmetleri ve yapılan uygulamaları açıklar. İş sürecini ve yöneteceği problemlere karşı fikir sahibi olur.

Giriş şartı aramamaktadır ve ölçme değerlendirme ile edinilir. Yeterlilik belgesinin geçiş süreci belgenin hazırlandığı tarihten itibaren 5 yılı kapsamaktadır.

Mesleki yeterlilik belgesi bazı sektörleri icra edebilmek için zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu hale gelen mesleklerde çalışmak veya yer alabilmek için mesleki yeterlilik belgesinin alınması zorunlu tutulmuştur. Mesleki yeterlilik belgesi aslında bir tür sertifikadır. Mesleki yeterlilik belgesini teorik ve performans sınavları sonrası değerlendirme sonucuna göre başarılı olmanız halinde almaya hak kazanırsınız. Ayrıca aldığınız bu sertifikanın MYK tarafından onaylanmış olması gerekir. Onaylanmaması halinde geçersiz sayılacaktır.

 

Satış Danışmanı-Seviye 3 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır

MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca Mesleki Yeterlilik Kurumu Sınav, Ölçme, Değerlendirme ve Belgelendirme Yönetmeliği doğrultusunda ilgili Ulusal Yeterlilikte tanımlanan koşul ve yöntemlere uygun gerçekleştirilmektedir. Ölçme ve değerlendirmede yazılı-sözlü sınavlar, performans sınavları, gözlem, mülakat, simülasyon, canlandırma (role-play), portfolyo ve işbaşında gözetim gibi farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Satış Danışmanı-Seviye 3 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır Hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.