Otomasyon Sistemleri Montajcısı-Seviye 4 Belgesi Ne İçin Yapılır

Otomasyon Sistemleri Montajcısı-Seviye 4 Belgesi Ne İçin Yapılır

PLC, SCADA, Hidrolik ve pnamatik sistemlerini kullanmayı bilen ve bakım onarımını yapan kişiye denmektedir.

Otomasyon sistemlerimde destek elemanı; İşletim sistemleri programlama kullanma ve bakım oranımı yapan kişiye denir. Otomasyon sistemlerinde destek eleman işletmede veya firmada prensipler doğrultusunda araç ve gereç ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak işçi sağlığı güvenliği kurallarına uyarak araç koruma düzenlemelerini yapan ve mesleğini verimlilik ve kalite kurallarına uygun olarak yapmakta olan personele verilen addır.

Aynı zamanda Belli başlı görevlerinden biri de

Lojik devre yapma
PLC’ de programlama yapabilme
PLC kullanarak haberleşme yapabilme
PLC kullanarak panel kullanabilmek
Temel lojik işlemleri yapabilmek
PLC kullanarak sistem tasarımı yapabilme
Sıcaklık Ölçmek
Seviye Ölçmek
Akış ölçmek
Robot programlama yapabilmek gibi görevleri bunlardan bazılarıdır.

Otomasyon Sistemleri Montajcısı-Seviye 4 Belgesi Ne İçin Yapılır

POLY belge olarak size çoğu alanda hizmet sunmaktayız. Örnek olarak MYK’nın ulusal yeterlilikte tanımlanan ölçme ve değerlendirmeler sonucun da sonucu başarıyla geçen kişilere verilen belgeye denir.

İşletme de elektrik bakımcısı olmak iş sağlığı ve güvenliği kuralarına uyup çevre koruma ve kaliteli yönetim belgelerine uygun bir şekilde elektriksel sistem ve donanımlar olarak bakım ve onarım kontrolünü yapıp gerçekleştiren durumlarda kurulum ve aynı zamanda da elektrik devresini sökülüp bakımını yapan kişidir. Bakım ve onarım alanında tesisat ve donanım olarak meydana gelen arızaların onarılmasını ve belirlenmesinin nedenlerini ve sorunun giderilmesini bunların istenilen şekilde ve sürekli olarak çalışılmasını sağlayan personele denir. Bakım onarım ve işlemleri tesisat ve donanımla birlikte ölçümler ve kontroller yapar. Bunların yanı sıra elektrik devrelerinin okunup yapılmasını ve güç aktarımına yardımcı olmaktadır. İşlerin yapılması ve iş talimatlarını dikkate alıp çalışmaktadır.

Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişiler ne kadar bir meslek hakkında bilgili ve tecrübeli olsa da bilgisini ve yeteneğini bir belgeyle kanıtlamak zorundadır. Bu durumda POLY belge olarak sizin yanınızdayız ve en kaliteli, güvenli hizmeti sunmaktayız. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya takip edebilirsiniz.

Bir bireyin çalışmış olduğu meslek grubu üzerinde, bilgisini ve yeteneklerinin belgelendirmeye ihtiyaç duymaktadır.

Otomasyon Sistemleri Montajcısı-Seviye 4 Belgesi Ne İçin Yapılır Hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşabilirsiniz.