Metal Saç İşlemeci-Seviye 4 Belgesi

Metal Saç İşlemeci-Seviye 4 Belgesi hakkında aklınıza takılan sorular için bizleri takip edebilirsiniz.

Poly Cert firması güvenilir ve adaletli bir şekilde sınav ve belgelendirme hizmeti vermektedir. Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belge Kuruluşudur.

Mesleki Yeterlilik Belgesi, kişilerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterlilikte belirtilen şartları karşılamaları dahilinde sahip olabilecekleri bir belgedir. Ulusal yeterlilikler temel alınarak yapılan ölçme değerlendirme sonucunda alınan belge, kişiye bir işe başvururken sahip olduğu bilgi, beceri ve yetkinlikleri gösterme olanağı sağlar. Bu belgeyle bireyler yaptıkları meslekteki bilgi, beceri ve yetkinliklerini ispatlamaktadır. Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tehlikeli ve az tehlikeli meslek grupları dışında emlak ve otomotiv benzeri sektörlerde çalışan meslek elemanları için de belge zorunluluğu getirilmiştir. Kişiler Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından ilgili ulusal yeterlilikte yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarında teorik ve uygulamalı imtihanlara girerek başarılı olmaları durumunda MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanırlar.

Metal Saç İşlemeci-Seviye 4 Belgesi konusunda etkili çözümler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı sorularınızı Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri’ne yöneltebilirsiniz.

Tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları için zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi, işçiler için olduğu kadar işverenler açısından da birçok avantajı beraberinde getirir. Ulusal yeterlilikler baz alınarak verilen eğitim ve yapılan ölçme değerlendirmelerde başarılı olan kişiler meslekleriyle ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerini kolayca ispatlayabilmektedir. Böylece hem isçiler daha kolay iş bulabilmekte hem de işverenler kalifiye eleman ihtiyacını kolayca karşılayabilmektedir. Ayrıca belge başvurusunun ardından verilen eğitimler sayesinde mesleklerle ilgili detaylı bilgiler öğrenebilmekte ve kişisel gelişim alanında birçok kazanım elde edilebilir. Öncelikle iş sağlığı ve güvenliği açısından da çok önemli  olan bu belge sayesinde hem işçiler hem de işverenler korunmuş olur. Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan kişileri çalıştıran işverenlere idari para cezası kesilmektedir.

Metal Saç İşlemeci-Seviye 4 Belgesi Hakkında detaylı sorularınıza detaylı cevaplar almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.