Metal Kesimci-Seviye 3 Belgesi Standartları

Metal Kesimci-Seviye 3 Belgesi Standartları

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki verilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuz onaylanınca belirli eğitimlere tabii tutuluyorsunuz. Eğitimden sonra sınava giriyorsunuz. Belge açıklanma vakti geldiğinde Mesleki Yeterlilik Web Portalı ya da E-Devlet üzerinden belge durumunuza bakabilirsiniz. Bu bölüm dahilinde her türlü belge, sınav, soruşturma, soru için iletişim odağı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarıdır. Belgeyi almaya hak kazandıysanız Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşundan belgenizi alabilirsiniz. Belgeyi almaya hak kazanamadıysanız ya eğitimi aldığınız kuruluşta bir sorun vardır ya da eğitime düzenli katılmayıp gerekenleri uygun bir şekilde sağlamadınız. Bu gibi durumlarda belgeyi almaya hak kazanamayabilirsiniz. Bundan dolayı sağlam ve güvenilir firma olarak bizi tercih etmeniz sizin kârınıza olacaktır. Zorunlu olarak mesleki yeterlilik belgesi gerektiren işletme elektrik bakımcısı, kaynak operatörü, inşaat işçisi, inşaat boyacısı, elektrik pano montajcısı, köprülü vinç operatörü, iskele kurulum elemanı, endüstriyel boya montajcısı, duvarcı, çelik kaynakçısı, boyama operatörü, betoncu, betonarme demircisi, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, alçı levha uygulayıcısı, ahşap kalıpçı vb. Mesleklerdir. Bu mesleklerde çalışmak isteyenler kesinlikle mesleki yeterlilik belgesine ihtiyaç duyarlar. Bu belgeyi almak için sizleri Poly Cert firmasını ziyaret etmenizden mutluluk duyarız

Metal Kesimci-Seviye 3 Belgesi Standartları

Metal kesimci saç kesme lazer kesimi profil kesimi yapabilme ve imalat resimlerine uygun bir şekilde dile getirebilme ve iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çevresel önlemleri alıp gerçekleştiren mesleki gelişimi yürüten kişilere denmektedir. Belgenin verilmesi için gerekli olan özelliklerdir.

Belgenin Kişiye Verilmesi İçin;

İş sağlığı ve güvenliği sınavından en az %60 üzerinde başarı sağlanabilmesi,

Oksi- gaz sınavından en az %60 alınabilmesi,

Daire Testere yeterlilik olarak en az %60 alınabilmesi,

Lazer kesim sınavında %60 başarı oranına sahip olmak,

Kombine Makas sınavında %60 başarı oranına sahip olunabilmesi,

Bu gibi bazı testleri başarı oranı %60 ve üzeri olması sonucunda Sınav başvuru formunda ıslak imza atılması ve ödemenin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Belgeyi almanın yanı sıra sınava giren adayın 5 yıl belge geçerlilik sürecinde en az 2,5 yıl çalışması gerekmektedir. Belgenin süresi dolduktan sonra ise belge yenileme uygulaması ile sınavdan yüksek not alan adayların Belge geçerlilik süresi 5 yıl daha artmaktadır.

Metal Kesimci-Seviye 3 Belgesi Standartları Hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.