Makine Montajcısı-seviye-3 mesleki yeterlilik belgesi sınavı nasıl olur?

Adayların mesleki yeterlilik belgesini alabilmeleri için zorunlu birimlerde (A1-3)  tanımlanan sınavlardan başarılı olmaları şartı vardır. Adayın teorik sınavda başarılı sayılması için, zorunlu (A1-3) birimler için en az % 60 başarı sağlaması gerekmektedir. Adayın, performans sınavında başarılı sayılması için kritik adımların tamamından başarılı performans göstermek koşuluyla sınavın genelinden asgari % 80 başarı göstermesi gerekir.

 

Sınavların bir bölümünden ya da tamamından başarısız olursanız, yeniden sınavlara katılabilirsiniz. Yeterlilik belgesi alınması zorunlu olan mesleklerde, aynı kuruluştan 3 kez sınava girme hakkınız bulunmaktadır. 3. Kez başarısız olmanız halinde, yeniden sınav ücreti ödeyerek, sınavlara girebilirsiniz.
Mesleki Yeterlilik Belgeleri Yurtdışında da Geçerli midir? MYK kurumu tarafından, yabancı ülkeler ile karşılıklı tanıma anlaşmalarına yönelik çalışmalar sürmektedir. Dolayısıyla şu anda yeterlilik belgeleri, yurtdışında kullanılamamaktadır.

 

Makine Montajcısı-seviye-3 mesleki yeterlilik belgesi sınavı nasıl olur? hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.