Köprülü Vinç Operatörü-Seviye 3

Köprülü Vinç Operatörü-Seviye 3

Poly Cert firması olarak inşaat, elektrik, metal, mekanik, ticaret ve ulaştırma, lojistik, haberleşme mesleklerine ait sınav ve belgelendirme faaliyetleri yürütmekteyiz. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki kapsamına alınmış ulusal yeterliliklere sahip bir kuruluşuz. 

Mesleki yeterlilik belgesi belli başlı sektörlerde meslekleri icra edebilmek için zorunlu hale gelen bir tür sertifikadır. Mesleki yeterlilik kurumu tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş tarafına yapılan başvuru ve süreçleriyle birlikte girilen teorik ve uygulamalı sınavlarda başarılı olunması halinde mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanılır. Bu belgeyi her vatandaş isteği dahilinde alabilir. Herhangi bir sorun olmayacaktır. Hatta bu belgeyi alan kişiler iş hayatında daha rahat edeceklerdir. Çünkü icra ettikleri meslekleri bilgi, beceri ve yetkinliklerini de ispatlamış olacaklardır. 

Belge almaya hak kazanan bireylerin MYK’ye bildirilmesini takip eden 4 ila 6 iş günü içerisinde belgeler yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşuna teslim edilecektir. Adayların aldığı belgeler mesleğe göre farklılık göstermekle birlikte genellikle 5 yıl boyunca kullanılabilmektedir. Mesela Mesleki Yeterlilik Belgesi geçerlilik süresi bilişim sektöründe yer alan mesleklerde 4 yıl, kaynak sektöründeki mesleklerde 2, 3 ya da 6 yıl olarak belirlenmiş durumdadır. Belge sahipleri, belge yenileme başvuru zamanı içerisinde yenileme başvurusu isterseler yapabilirler. Mesleki yeterlilik belgesi geçerlilik süresi bitiminde hangi şekillerde belge geçerlilik süresinin uzatılabileceği veya nasıl yeniden belge alınabileceği gibi konular detaylıca açıklanır. 

Köprülü Vinç Operatörü-Seviye 3 Konusu hakkında en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri’ne yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Mesleki yeterlilik belgesi almak için en az 16 yaşında bulunmak gerekir. 18 yaş altı bireylerin başvuru süreçlerinde velisinin yazılı iznini ilgili makamlara iletmesi gerekir. 

31 Aralık 2021 tarihli yayımlanan tebliğ ile 21 meslekte daha mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu hale getirilen meslek sayısı 183’ten 204’e çıkmıştır. 

Belge masrafı niteliğinde belli bir ücret alınır. Yalnızca belge almaya hak kazanan bireylerden tahsil edilir. Belge zorunluluğu kapsamındaki mesleklerde teşvikten faydalanan bireylerden bir defaya mahsus belge masraf karşılığı tahsil edilmez. Siz de mesleki yeterlilik belgesi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. O zaman en yakın zamanda sizleri de Poly Cert firmasına bekleriz. 

Köprülü Vinç Operatörü-Seviye 3 Hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.