Kocaeli Mesleki Satış Danışmanı Belgesi Nasıl Alınır

Kocaeli Mesleki Satış Danışmanı Belgesi Nasıl Alınır

Mesleki yeterlilik belgesi MYK ( Mesleki Yeterlilik Kurumu ) tarafından oluşturulmuştur. Kişilere herhangi bir meslek için ulusal anlamda yeterliliğe sahip olduğunu ve mesleki şartları karşılayabildiğini belirmektedir. Mesleki belgeye sahip olduğunuzda insanlar belirli bir meslek için yeterli ve başarılı olduklarını kanıtlamış olurlar. Yeterlilik belgesi MYK aracılığıyla yetkilendirilen kuruluşlardan alınmaktadır. Hangi mesleğe dair yeterlilik belgesi almak istiyorsanız o meslek için yetki sahibi olan kuruluşa gitmeniz gerekmektedir. Poly Cert Belgelendirme kuruluşu olarak sahip olduğunuz meslekle ilgili başvuru yapabilirsiniz. Onaylandığı takdir de değerlendirilmeye alınır, değerlendirme sırasında farklı sınavlara tabi tutulursunuz. Belgeyi alabilmek için size uygun görülen sınavlarda başarılı olmanız gerekmektedir.

Yeterlilik belgesi süresiz bir belge değildir. 2 yıl veya 5 yıl süresi olan yeterlilik belgeleri vardır Belgeyi aldıktan sonra süreniz bittiğinde eğer uzatmak isterseniz ne yapmanı gerektiği hakkında Poly CERT Belgelendirme tarafından bilgi alabilirsiniz. Kişisel olarak bir iş yerine girdiğinizde mesleğiniz hakkında bilgi ve yetkinliğe sahip olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Kurumlar çalışacak kişi aradıklarında istedikleri niteliklere sahip olan kişileri hızlı bir şekilde bulabilirler. Beceri sahibi kişiler işin gücünü ve kalitesini de arttırmaktadır. Bu belgeye sahip olmayan insanlara göre avantajlı konumda olursunuz. Size eksiden ziyade firmalar da iş alımlarında avantajınıza yaramaktadır. Daha yetkin insanlarla beraber çalışır ve para zaman kaybı yaşamazsınız. Ayrıca İstihdam artacağı için üretilen ürünler de daha kaliteli olur  ve tüketiciye verimli bir şekilde sunulmaktadır. Fakat bu gibi durumları iyi değerlendirmemiz eğitimimizi sağlıklı bir şekilde tamamlamamız gerekmektedir.

POLY CERT

Bu yönetmeliğin amacı; ulusal mesleki yeterlilik sisteminin kurulması ve ayrıca işletilmesi içinde son derece önem arz etmektedir. Mesleğin öngördüğü mesleki eğitimi almış ve ardından yapılan sınavlarda başarılı olmuş kişilere verilen belge olmaktadır. Günümüz Türkiye’sinde bu belgeye verilen önem günden güne önem kazanmaktadır. Şirketimiz ise bu uygulmayı size en sağlıklı ve en verimli şekilde sunmaktadır. Ayrıca Birçok insanı bu belgeyi almaya teşvik etmektedir. Sahip olduğunuz mesleğe dair belge alabilmek için kurumumuza başvuru yapmanız gerekli olacaktır.

Mesleğin gerektirdiği nitelikli, kaliteli ve belgeli iş gücüne daha kolay ulaşabilmekte ve teşvik imkanlarından yararlanabilmektedir.

İnstagram ve web sayfamız için ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Mesleki Satış Danışmanı Belgesi Nasıl Alınır