Kamyon şoförü mesleki yeterlilik belgesi nedir?

Kamyon şoförü mesleki yeterlilik belgesi nedir?

Belgelendirmenin Amacı Nedir?

Ulusal yeterliliğin sağlanması, mesleğin eğitim almış ve nitelikli personel tarafından yapılmasını sağlamak adına verilmektedir. Meslekler adına kalitenin arttılması amaçlanmaktadır. Aday geçerli bir belge ile meslekteki yeterliliğini kanıtlayabilmektedir. Adaylar; bilgi, beceri, nitelikleriyle yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar.

Yeterlilik belgesi alınması için bazı ön şartların karşılanması gerekmektedir. Bu ön şartlar mesleklere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Yeterlilik sınavları ile adaylar bilgilerini test ederler. %60 ve üzeri sonuç aldıklarında başarılı sayılmaktadırlar. Teorik ve performans sınavları sonrasında tüm şartları sağlayan adaylar mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanmaktadır.

Mesleki yeterlilik belgeleri hakkındaki sorularınıza cevap aramaktayız.

Adaylar mesleki yeterlilik belgeleri almaları sonucunda bazı nitelikler kazanmaktadır. Öncelikli niteliklerden biri iş sağlığı ve güvenliği konusudur. İş sağlığı ve güvenliği, çalışan ve çevre sağlığını korumak için oldukça önemlidir.

EKamyon şoförü mesleki yeterlilik belgesi nedir? Hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.