İzmit Mesleki Ustalık Belge Alma Şartları Nelerdir?

İzmit Mesleki Ustalık Belge Alma Şartları Nelerdir?

Poly Belge uzman ekip ve eğitmenleriyle beraber tecrübesini sizlere aktarmaya çalışan bir kurumdur. Sahip olduğunuz mesleği belgelendirmek daha iyi şartlar altında çalışabilmeniz için güvenli ve istenilen durumlarda destekliyoruz. Belirli bir deneyimin zorunlu tutulmakta olan meslek dallarında çalışmak veya işyeri açabilmeniz için gereklidir. Özellikle sanayi iş kollarında ya da zanaat gerektiren işlerde çalışabilmeniz, mesleğinize yönelik iş yeri açabilmeniz, usta ve kalfa yetiştirebilmeniz için ustalık belgesi alınması zorunlu olmaktadır. Ustalık Belgesi sahibi olabilmeniz için öncelikli olarak kişinin kalfalık belgesi sahibi olması gerekmektedir.

Uzun yıllar mesleğini uygulayan kişilerin SGK hizmet dökümü ile bunu belgelemeleri gereklidir. Ustalık belgesi için aranan hizmet süreleri kişinin eğitim durumuna göre değişiklik gösterebilmektedirler. Bireylerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri için sınav ve belgelendirme yapmak için yetkiye sahip kuruluş gereklidir. Adaylar, belge almak istedikleri ulusal yeterliliklerde yetkiye sahip POLY CERT belge’yi ziyaret edebilirsiniz.

Sınav ve belgelendirme sürecinin tamamı yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca yürütülür. Belgelendirme kuruluşlarınca, ulusal yeterlilikte tanımlanan esaslara göre ölçme ve değerlendirme faaliyetleri başarıyla tamamlayan bireylere verilmektedir. Kişinin, söz konusu yeterlilikte, bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip olduğunu gösteren resmi belgedir.

İşsizliğin azalması, ülkenin ekonomik durumu ve istihdamın artması için çeşitli katkılar sağlamaktadır Nitelikli istihdamın artması ve daha kaliteli ürün ve hizmet sunmayı sağlamaktadır. Böylece yaşam standartlarını yükseltir. Bu belgenin bireyler ve aynı zamanda kurum için avantajları mevcuttur. Bireyler, bu belgeyi almaya hak kazandıklarında, ilgili iş yerine sahip oldukları, bilgi , beceri ve yetkindir.

Tehlikeli ve çok tehlikeli meslek gruplarında çalışmakta olan işçilere, yeterlilik belgesi MYK tarafından zorunlu olmaktadır. Kocaeli Poly Belge belgelendirme yetkisine sahip kuruluştur. İşçi önce yapmak istediği işi seçmeli, arından bu mesleğe dair yeterlilik belgesi veren kuruma başvurmalıdır. Daha sonra bir kursa katılır, sınava girer ve ölçme ve değerlendirmesi eşit, adil ve güvenilir şartlarda yapılmaktadır. Her meslek grubu için yeterlilik belgesi veren kurumlar başkadır. Bu çeşitli kurumlar için bizim firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız oldukça güvenilir adil ve şeffaftır. ulaşabilirsiniz.

İzmit Mesleki Ustalık Belge Alma Şartları Nelerdir?