İnşaat İşçisi Belgesi Nasıl Alınır?

İnşaat İşçisi Belgesi Nasıl Alınır?

İş ortamında her türlü imalat yapan iş makineleri, makineler, alet, donanım ya da sistemlerde oluşmakta olan aksaklıkları çözen ve bunların istenilen şekilde çalışması için gerekli ayar ve kalibrasyonu yapan arızalarını gidermekte olan, periyodik bakımlarını yapan, test yapan, yedek parça değişimlerini yapan nitelikli elemanlardır.

Makine Bakım seviye 3 mesleki sınavı bu yeterlilikte zorunlu olan A1 birimi ile seçmeli olan B1 ve B2 yeterlilik birimlerinde önleyici ve düzeltici bakım 2 gruplandırma alternatiflerinden adayın başvurmuş olduğu alternatif seçeneğine göre teorik sınavlar test (T1) şeklinde olmaktadır. Sınav soruları, teorik sınav kapsamında derecelendirmesi öngörülen tüm öğrenim çıktılarını ve başarım derecelerini ölçebilecek şekilde tasarlanacak olup, her yeterlilik biriminin değerlendirilmesi ayrı yapılmaktadır.

Sınav sonuçlarına göre, görevlendirilen Karar Verici belgelendirmeye ilişkin kararı verir. Sonuç Poly Cert Belgelendirme web sitesinden yayınlanıp bilgilendirilir.

Servis Aracı Şoförü (Seviye 3 ) mesleki yeterlilik belgesine sahip kişiler, meslekte yatay ilerleme yolları kapsamında, yeterlilik birimlerinde tanımlanan sınavlardan başarılı oldukları takdirde minibüs şoförü( Seviye 3 ) ve Taksi Şoförü ( Seviye 3 ) mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaktadırlar.
Bu belgeyi alacak adayların mesleki yeterlilik belgesini alabilmeleri için zorunlu birimlerde A1 ve A2 tanımlanan sınavlardan başarılı olma şartları ön koşuldadır.

Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak isteyenler ilk önce hangi mesleğe ait yeterliliği olan bir kuruluşa başvurması gerekmektedir. Bu kuruluşlarda mesleki yeterlilik kurumu sitesinden ulaşabilmektesiniz. Poly Cert Belgelendirme bu konuda başvuran herkese yardımcı olmakta ve başvuruları değerlendirmektedir. Başvuru ardından başvurusu değerlendirilen ve onaylanan adaylar hem teorik hem uygulamaya dayalı mesleki yeterlilik sınavına tabi tutulmaktadır. Başarılı olan adaylara Mesleki Yeterlilik Belgesi verilmektedir.

Çalıştığınız alan ya da sahip olduğunuz meslek ve ardından sizi temsil edebilecek belge yapılan sınavlarda başarılı olmuş kişilere verilen belgeye mesleki yeterlilik belgesi denir. Zamanın Türkiye’sinde bu belgeye verilen önem günden güne önem kazanmaktadır. Poly Cert Belgelendirme bu sistemi en iyi şekilde yürütmekte ve birçok insana bu belgeyi almaya teşvik etmiştir.

İnşaat İşçisi Belgesi Nasıl Alınır?

Poly Belge Hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşabilirsiniz.