İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi sınavı nasıl olur?

İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi sınavı nasıl olur diye düşünüyorsanız bilgi almak için bizlere 0549 495 01 43 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İnşaat Boyacılarının belgelendirilmesi suretiyle, inşaatlarda yapıların  kalitesini güvence altına alacak ve iş sağlığı ve güvenliği şartlarına uyumu sağlayacak unsurlardan biri olan personelin nitelendirilmesi, ustalaşmış kişilerin acemilerden ayrılması ve tecrübeli kişilerin belgelendirilmesidir.

Teorik Sınav A1 ve A2: Sınav soruları, 11UY0023–3 İnşaat Boyacısı Ulusal Yeterliliğinde bulunan teorik sınav kapsamında ölçülmesi öngörülen ve başarım ölçütlerindeki belirtilen tüm bilgi ifadelerini (BG) ölçebilecek şekilde tasarlanır.

Performansa Dayalı Sınav A1 ve A2: Sınav soruları, 11UY0023–3 İnşaat Boyacısı Ulusal Yeterliliğinde bulunan, performans sınavı kapsamında ölçülmesi öngörülen ve başarım ölçütlerindeki belirtilen tüm beceri yetkinlik ifadelerini (BY) ölçebilecek şekilde tasarlanır.

A1 İş Sağlığı ve Güvenliği

Teorik Sınav; Bu birim kapsamında en az 5 soruluk 4 seçenekli çoktan seçmeli test, doğru – yanlış ifade soruları ve boşluk doldurma sorularını içeren yazılı sınav uygulanır.

Performansa Dayalı Sınav; Uygulama sınavı Uygulama sınavı 11UY0023–3/A1 İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Organizasyonunun Yapılması (P1) ile ölçülmesi öngörülen başarım ölçütlerinin tamamı, her bir aday için söz konusu sınav ile ölçülür.

A2 İnşaat Boyacılığında Genel Mesleki Bilgi ve Uygulama Becerisi

Teorik Sınav; Bu sınav kapsamında en az 20 soruluk 4 seçenekli çoktan seçmeli test, doğru – yanlış ifade soruları ve boşluk doldurma sorularını içeren sınav uygulanır.

Performansa dayalı sınav; Performansa dayalı sınav gerçek veya gerçeğine uygun olarak düzenlenmiş çalışma ortamında gerçekleştirilir. Uygulama sınavı A2 İnşaat Boyacılığında Genel Mesleki Bilgi ve Uygulama Becerisi (P2) ile ölçülmesi öngörülen başarım ölçütlerinin tamamı, her bir aday için söz konusu sınav ile ölçülür. 1 performans sorusu sorulur.

A1 ve A2 Teorik Sınav: Sınavdan en az %60 başarı sağlanmalıdır.

A1 ve A2 Performansa Dayalı Sınav: Sınavdan en az %80 başarı sağlanmalıdır.

İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi sınavı nasıl olur hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.