İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi için gereken evraklar?

İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi için gereken evraklar nedir diye düşünüyorsanız bilgi almak için bizlere 0549 495 01 43 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İnşaat Boyacılarının belgelendirilmesi suretiyle, inşaatlarda yapıların  kalitesini güvence altına alacak ve iş sağlığı ve güvenliği şartlarına uyumu sağlayacak unsurlardan biri olan personelin nitelendirilmesi, ustalaşmış kişilerin acemilerden ayrılması ve tecrübeli kişilerin belgelendirilmesidir.

BAŞVURU EVRAKLARI

  • Başvuru sahibi tarafından imzalanmış Aday Başvuru Formunun Islak İmzalı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (TC vatandaşı olmayanlar için, geçerli pasaport fotokopisi),
  • Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

Bu sınav kapsamında her biri eşit puan olan 4 seçenekli çoktan seçmeli test sınavı uygulanacaktır. Aday her bir birimden 100 tam puan üzerinden en az 60 puan almalıdır. Teorik sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde doğru cevap sayısı esastır. Yanlış ve boş cevap sayısı dikkate alınmaz. Silinmiş ve uygunsuz işaretlemeler yanlış sayılır. Her soru için yalnız bir tane doğru cevap işaretlenmelidir, birden fazla işaretleme olan sorular yanlış sayılır

A1,A2  biriminden, Performans Sınav için belirlenen sürede 100 üzerinden 80 puan alması gerekmektedir. Performans Sınavı Kontrol listesindeki her bir adım için belirtilen tam puanlar üzerinden değerlendirme yapılır. Adayın yapılacak işlem için verilen süreyi aşmaması gerekir.

TEKRAR SINAV HAKKI:
Adayın herhangi bir sınavdan başarısız olması halinde, İşsizlik sigorta fonu teşvikinden yararlanıyorsa 2, yararlanmıyorsa 1 kere ücretsiz sınav hakkı vardır; aday bu hakkını, ilk girdiği sınav tarihini takip eden 1 yıl içerisinde kullanmak zorundadır. Bunun dışında, aday başarısız olduğu sınavlara dilediği kadar tekrar katılabilir; bu uygulama ücretsiz değildir. Adayın, ilk girdiği sınav tarihinden itibaren, 1 yıldan daha fazla ara vermesi durumunda, tüm birimlerden yeniden sınava girmesi gerekmektedir.

Belge Geçerlilik Süresi

5 YILDIR.

İnşaat boyacısı mesleki yeterlilik belgesi için gereken evraklar hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.