Elektro-Mekanik Montaj İşçisi-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi

Elektro-Mekanik Montaj İşçisi-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz. 

Çalışma hayatına belgeli ve nitelikli iş gücü kazandırmak, iş kazalarını asgari seviyeye indirmek, üretimde ve hizmette kalite ve verimliliği arttırmak amacıyla mesleki yeterlilik belgesi tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler ve ilgili bakanlıkça tehlikeli sınıfta olmayan bazı meslek çalışanları için zorunlu hale gelmiştir. Bu işlem sonrasında her işi yapanlar ortadan kalkmış mesleğinde bilgi, beceri, tecrübe ve yetkinliğe sahip kişilerin öne çıkmasına ve tercih edilmesini sağlamıştır. Üretim ve hizmetlerde kalite ve verimlilik artmıştır. 

Mesleki yeterlilik belgesi, TÜRKAK tarafından akredite edilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından yapılan yazılı, mülakat ve performans sınavlarından başarılı olunması halinde verilen bir belgedir. 

Devlet teşviki ve AB hibe fonu desteği sayesinde sınavlarda başarılı olan bireylerin ücretleri geri ödenmektedir. 

Elektro-Mekanik Montaj İşçisi-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Konusu hakkında en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri’ne yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Zorunluluk kapsamında bulunan mesleki yeterlilik belgesi bulunmaması halinde çalışılamayacak meslekler metal, makine, otomotiv, enerji, tekstil, hazır giyim, deri, elektrik ve elektronik, inşaat, ulaştırma, lojistik ve haberleşme, kimya, petrol, lastik ve plastik alanlarında bulunan mesleklerdir. Tebliğ yayınlandıktan on iki ay sonrasına kadar süren zamanda Mesleki Yeterlilik Belgesi hala olmayan kişiler bu mesleklerde çalıştırılamayacaktır. 

Mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenler ilk önce belge almak istedikleri mesleğe ait yeterliliği bulunan bir kuruluşa başvuru yapması gerekmektedir. Başvurusu onaylananlar hem teorşk hem uygulamalı sınavlara girerler. Başarılı olan adaylara belgeleri verilir. Bu konuda Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri firması olarak sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. 

Nitelikli ve belgeli insanların bu zamanlarda önem kazandığını göz önünde bulundurursak sizlerin Poly Cert firmasına başvurup belgenizi almanız büyük önem arz etmektedir. Belge alındığında iş gibi fırsatlarda beraberinde geliyor olacaktır. Özellikle son yıllarda yaşanan iş kazalarından anlaşıldı ki gerekli önlemler alınmıyor ve belgesiz işçi çalıştırılıyor. Bu sebepten denetimler daha fazla arttırıldı ve önlemlerin alınmaya başlandı. 

Elektro-Mekanik Montaj İşçisi-Seviye 3 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında daha fazla detay almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.