Elektrik Tesisatçısı-Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz. 

Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri olarak ısı yalıtımcı, alçı sıva uygulayıcısı, betoncu, elektrik tesisatçısı, elektrik pano montajcısı, otomasyon sistemleri montajcısı gibi mesleki yeterlilik belgeleri verilmektedir. 

Otomasyon sistemleri montajcısı mesleki yeterlilik belgesi almak için başvuruda gereken evraklar vardır. Bunlar kimlik fotokopisi, belgelendirme talep formu ( ıslak imzalı olarak Poly Cert Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri’ ne iletilecektir. ), sınav ücretinin yatırıldığına dair dekont, belge kullanım sözleşmesidir. 

Belgelendirme talep formu ve diğer istenen belgeler tarafımıza ulaştığında başvurunuz değerlendirilecek, sonrasında sınav günü ve saati tarafınıza bildirilecektir. 

Tecrübe, eğitim ve kurs için ön şart bulunmamaktadır. 

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Konusu hakkında en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Otomasyon sistemleri montajcısı mesleki yeterlilik belgesi için teorik ve performans sınavlarından değerlendirme yapılmaktadır. 

A1 teorik sınavında başarılı olmak için % 60 başarı sağlanması gerekir. Bu sınavda adaylara 4 seçenekli en az 25 soruluk çoktan seçmeli sorular sorulmaktadır.  

A2 teorik sınavında başarılı olmak için % 60 başarı sağlanması gerekir. Bu sınavda adaylara 4 seçenekli en az 20 soruluk çoktan seçmeli sorular sorulmaktadır. 

A2 performans sınavında başarılı olmak için % 80 başarı sağlanması gerekmektedir.  

Belge almaya hak kazanılması için teorik sınavların her ikisinden de başarılı olma şartları aranmaktadır. 

Devlet teşvikinden yararlanmak isteyen adayların, sınavların herhangi bir bölümünden başarısız olmaları halinde bir yıl içerisinde başarısız olunan bölümden 2 sınava daha girebilirler. 

Devlet teşvikinden yararlanmak isteyen adayların, sınavların herhangi bir bölümünden başarısız olmaları halinde bir yıl içerisinde başarısız olunan bölümden 1 sınav hakkı daha mevcuttur. 

Mesleki yeterlilik belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır. Yeniden belgelendirme de yeterlilikte yer alan yenileme şartları geçerlidir. 

İstediğiniz mesleki yeterlilik belgesine başvurmak ve belgeyi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Amacımız siz değerli müşterilerimizin en son derecede memnun kalması olacaktır. 

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında daha fazla detay almak için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz. 

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.