Elektrik Tesisatçısı-Seviye 3 Belgesi Nedir

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 3 Belgesi Nedir hakkında detaylı bilgi almak için doğru yerdesiniz.

POLY belge olarak size çoğu alanda hizmet sunmaktayız. Örnek olarak MYK’nın ulusal yeterlilikte tanımlanan ölçme ve değerlendirmeler sonucun da sonucu başarıyla geçen kişilere verilen belgeye denir. Bireyin istediği meslekte bilgi beceri ve yeterlilik sahip olduğunu gösteren resmi belgeye verilen addır. Kişinin söz konusu meslekte bilgi ve beceri, sahip olduğunu gösteren resmi bir belgedir. Bu belgenin bazı avantajları vardır. Ülke ekonomisini katkı sunmakta ve istihdamı arttırmada işsizliği azaltmaktadır. İstihdamı arttırma da büyük rol oynayan belge alma işlemi kaliteli ürün ve kaliteli hizmeti de sağlar. Bunlar da ülkenin yaşam standartlarını artırır. Yaşam Standarttı arttan ülke gelişir ve hizmet olanağı artar.

Bu belge aslında Kişiye bir uzmanlık katar ve bildiği mesleğin de yanına bir iş daha ekleyerek birçok dalda bilgi ve becerisinin olması sağlanır. Kendini geliştirmek ve iyi yerlere gelmek isteyenler için iyi bir çözüm olmaktadır.

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 3 Belgesi Nedir

Konusunda en etkili çözümler için sizler ile iletişime geçmek istiyoruz. Detaylı sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kişiler ne kadar bir meslek hakkında bilgili ve tecrübeli olsa da bilgisini ve yeteneğini bir belgeyle kanıtlamak zorundadır. Bu durumda POLY belge olarak sizin yanınızdayız ve en kaliteli, güvenli hizmeti sunmaktayız. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir veya takip edebilirsiniz.

Bir bireyin çalışmış olduğu meslek grubu üzerinde, bilgisini ve yeteneklerinin belgelendirmeye ihtiyaç duymaktadır.

Bu belgeye de verilen ad Mesleki Yeterlilik Belgesidir. Hazırlanmış olan sınavlarda yetenek ve bilgi haricinde bilgi kısmı da çok önemlidir.

Bireyin alacağı mesleki belgeyle ilgili koşul ve şartlar tamamlanmışsa, yasal bir süreç doğrultusunda belgeyi almaya hak kazanmaktadır.

Elektrik Tesisatçısı ( Seviye 3 ) iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite önlemlerini alarak, iş organizasyon yapan, hazırlık dahil tesisat döşeme işlemlerini gerçekleştirebilen, tesisatın işlevselliğini sağlayan ve mesleki gelişim faaliyetlerini yürüten nitelikli bireydir.

Bu belgenin amacı, Elektrik Tesisatçısı mesleğinde, adayların sahip olması gereken nitelikleri, bilgi beceri ve yetkinliklerdir.

Adayların, geçerli ve güvenilir bir belge ile mesleki yeterliliğini kanıtlamasına olanak vermek, referans ve kaynaktır.

Belge geçerlilik süresi içerisinde belge sahibi adaylar gözetime tabi tutulmaktadır. Adayın performansı belge aldığı tarihten itibaren 2. yıl ile 3. yıl arasında sınav ve belgelendirme kuruluşunca belirlenen gözetim yöntemi ile değerlendirilmeye alınır.  Gözetim sonucu performansı yeterli bulunmayan veya gözetimi belge sahiplerinden kaynaklanan nedenlerle yapılamayan belge sahiplerinin belgeleri askıya alınmaktadır.  Belgesinin askıda olma nedeni ortadan kalkan belge sahiplerinin belgelerinin geçerliliği geçerlilik süresi sonuna kadar devam etmektedir.

Elektrik Tesisatçısı-Seviye 3 Belgesi Nedir Hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşabilirsiniz.