Duvarcı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi?

Duvarcı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi diye düşünüyorsanız bilgi almak için bizlere 0549 495 01 43 iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

İnşaat işleri çok tehlikeli ve tehlikeli işler sayıldığı için çalışanların belgeli olması zorunludur. Belgeli çalışan olmadığı taktirde işverenlere Çalışma Bakanlığı müfettişlerince ceza uygulaması yapılıyor.

Duvarcının belgelendirilmesi suretiyle, inşaatlarda yapıların  kalitesini güvence altına alacak ve iş sağlığı ve güvenliği şartlarına uyumu sağlayacak unsurlardan biri olan personelin nitelendirilmesi, ustalaşmış kişilerin acemilerden ayrılması ve tecrübeli kişilerin belgelendirilmesidir.

BAŞVURU EVRAKLARI

  • Başvuru sahibi tarafından imzalanmış Aday Başvuru Formunun Islak İmzalı
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (TC vatandaşı olmayanlar için, geçerli pasaport fotokopisi),
  • Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

Bu sınav kapsamında her biri eşit puan olan 4 seçenekli çoktan seçmeli test sınavı uygulanacaktır. Aday her bir birimden 100 tam puan üzerinden en az 60 puan almalıdır. Teorik sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde doğru cevap sayısı esastır. Yanlış ve boş cevap sayısı dikkate alınmaz. Silinmiş ve uygunsuz işaretlemeler yanlış sayılır. Her soru için yalnız bir tane doğru cevap işaretlenmelidir, birden fazla işaretleme olan sorular yanlış sayılır

TEKRAR SINAV HAKKI:
Adayın herhangi bir sınavdan başarısız olması halinde, İşsizlik sigorta fonu teşvikinden yararlanıyorsa 2, yararlanmıyorsa 1 kere ücretsiz sınav hakkı vardır; aday bu hakkını, ilk girdiği sınav tarihini takip eden 1 yıl içerisinde kullanmak zorundadır. Bunun dışında, aday başarısız olduğu sınavlara dilediği kadar tekrar katılabilir; bu uygulama ücretsiz değildir. Adayın, ilk girdiği sınav tarihinden itibaren, 1 yıldan daha fazla ara vermesi durumunda, tüm birimlerden yeniden sınava girmesi gerekmektedir.

Duvarcı olmak için mesleki yeterlilik belgesi gerekir mi hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Menü