Alüminyum Kaynakçısı-Seviye 4 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır

Alüminyum Kaynakçısı-Seviye 4 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır

Alüminyum Kaynakçısı iş sağlığı ve kurallarına uyarak çevreye ilişkin önlemleri alan ergitmeli kaynak yapımlarından birini elle veya yarı mekanize kullanarak iş talimatlarına uygun bir şekilde yapan nitelikli kişilere verilen addır. Alüminyum kaynakçısı, İşletmenin genel çalışma kuralları doğrultusunda araç ve gereçleri kullanarak yaptığı görevlerden bazıları şunlardır:

Kaynak yapılacak olan malzemenin cinsini seçebilme,

Kaynak ile ilgili elektrik bilgisine sahip olabilme,

Parametre ve kaynak arasındaki bağı bilme,

Koruyucu gazın çeşidini ve doğru seçimlerini kullanabilme,

Kaynak kusurlarını yönetebilme,

Kaynak montajını ve kusurlarını sebebini bilme,

İş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak onları açıklar.

Tehlike ve riskleri açıklar

Acil durumları nasıl uygulayacağını bilir.

Kaynak montajını yapabilme,   gibi görevleri yapabilmelidir

Alüminyum Kaynakçısı-Seviye 4 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetki verilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvurunuzu yaptıktan sonra başvurunuz onaylanınca belirli eğitimlere tabii tutuluyorsunuz. Eğitimden sonra sınava giriyorsunuz. Belge açıklanma vakti geldiğinde Mesleki Yeterlilik Web Portalı ya da E-Devlet üzerinden belge durumunuza bakabilirsiniz. Bu bölüm dahilin de her türlü belge, sınav, soruşturma, soru için iletişim odağı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarıdır. Belgeyi almaya hak kazandıysanız Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşundan belgenizi alabilirsiniz. Belgeyi almaya hak kazanamadıysanız ya eğitimi aldığınız kuruluşta bir sorun vardır ya da eğitime düzenli katılmayıp gerekenleri uygun bir şekilde sağlamadınız. Bu gibi durumlarda belgeyi almaya hak kazanamayabilirsiniz. Bundan dolayı sağlam ve güvenilir firma olarak bizi tercih etmeniz sizin kârınıza olacaktır. Zorunlu olarak mesleki yeterlilik belgesi gerektiren işletme elektrik bakımcısı, kaynak operatörü, inşaat işçisi, inşaat boyacısı, elektrik pano montajcısı, köprülü vinç operatörü, iskele kurulum elemanı, endüstriyel boya montajcısı, duvarcı, çelik kaynakçısı, boyama operatörü, betoncu, betonarme demircisi, alçı sıva uygulayıcısı, alüminyum kaynakçısı, alçı levha uygulayıcısı, ahşap kalıpçı vb. Mesleklerdir. Bu mesleklerde çalışmak isteyenler kesinlikle mesleki yeterlilik belgesine ihtiyaç duyarlar. Bu belgeyi almak için sizleri Poly Cert firmasını ziyaret etmenizden mutluluk duyarız

Alüminyum Kaynakçısı-Seviye 4 Belgesi Başvurusu Nereden Yapılır Hakkında detaylar için iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.