Kuaför Ustalık Belgesi

Kuaför Ustalık belgesi almak için üç yolunuz bulunmaktadır, birinci yol MYK (Mesleki yeterlilik Kurumu) nin yetkilendirmiş olduğu kurumlara giderek kurslara katılmak kurs bitiminde sınava girerek Kuaför Ustalık belgesini alabilirsiniz.İkinci yol ise mesleki denklik ile direk bu sınavlara girerek başarılı olduğunuz takdirde belgenizi almaya hak kazanırsınız.
Üçüncü yol sınava gireceğiniz iş kolu ile alakası meslek lisesi sonucunda sınava girip başarılı olanlara verilir.
Bu üç yol içerisinde esnaf ve ustalarımızı ilgilendiren kısım ise ikinci yol olarak belirttiğimiz denklik ile direk sınava girmek, Denklik olarak kast edilen konu kuaför ustası olarak en az iki senedir çalıştığınızı gösteren belgedir.Kısaca açıklamak gerekirse usta olduğunu resmi bir evrakla ispatlıyorsunuz ve sınava giriyorsunuz.

Kuaför Ustalık belgesi nasıl alınır

Büyük illerimizde özellikle İstanbul başta olmak üzere, İzmir, Ankara, Antalya, bursa da bir çok kişi veya işletme kendi aldığını Kuaför Ustalık belgesini Kiralık olarak verip iş yeri açmanıza olanak sağlamaktadır.
Kuaför Ustalık belgesi kaç yılda alınır denklik ile sınava girip başarılı olduğunuz takdirde çok kısa bir süre belgenizi alabilirsiniz.
Kuaför Ustalık belgesi için gerekli evraklar içerisinde Diplomanızın örneğini veya aslı, Nüfus cüzdanınızın örneği, Vesikalık fotoğraf ve Yetkili bir kurumdan alınmış olan doktor raporu.

Menü